Sipariş Hattı: 0286 668 63 70

Sipariş Saatleri : 9:00 - 22:00

Amaç

Amaç

Amaç

Genel Bilgi

Amacımız

  • Gerek taze ve gerekse kurutulmuş olarak son derece lezzetli  değerli olmasına karşın buruk tadı nedeniyle dünya genelinde çok fazla tanınmayan, ancak ülkemizde özellikle Akdeniz Bölgesi’nde Türkiye üretiminin çoğunun gerçekleştirildiği bu güzel meyvenin özellikle lifli olması, antioxidant yapısı, sağlık açısından çok yararlı olması nedeniyle daha çok yaygınlaşması birinci hedefimizdir.

 

  • Kış meyvesi olması ve buna paralel olarak taze ya da kurutulmuş olsun sıfır kolesterol özelliği ve soğuk havalarda enerji deposu olması bu güzel ürünün daha çok üretilip Türkiye pazarlarına daha çok arz edilmesine katkıda bulunmak bir diğer amacımız.

 

  • Üretimine meyve şehri Çanakkale’de yakın tarihte deneme amaçlı yetiştirmeye başladığımız bu meyvenin Kuzey Ege’nin iklim yapısına en uygun türünü bir kapama bahçesi anlayışı içerisinde yetiştirerek Türk insanına sevdirmek. Yani aldığı meyveyi anında, yani olgunlaşmasını beklemeden tüketmek isteyen tüketicinin bu haklı beklentilerini karşılamak. Dünyada da bir çok ülke bu amaçla ürün ıslahı, araştırma – geliştirme faaliyetlerini hızlandırma planları yapmaktadır. Bunlara İspanya ve Yeni Zelanda güzel birer örnektir.

 

  • Bu meyvenin üretimi esnasında , diğer tüm meyvelerde olduğu gibi yıkıcı ve istilacı “Akdeniz Meyve Sineği” , çok tehlikeli bir şekilde meyve üzerinde tahrip edici özelliği olan “Kanadı Noktalı Sirke Sineği” ve benzeri zararlı böceklerle mümkün en azami derecede ve olabildiğince biyolojik mücadele bir başka hedefimizdir.